Protezy

Protezy

Proteza, to popularny sposób uzupełnienia brakującej części zębów lub przywrócenia uśmiechu pacjenta, który boryka się z całkowitym bezzębiem. Ma na celu przywrócenie prawidłowych funkcji jamy ustnej oraz zwiększenia estetyki twarzy oraz komfortu życia pacjenta.

 

W naszym gabinecie oferujemy protezy różnego rodzaju, ponieważ przypadek każdego pacjenta jest inny i zależy nam, aby dopasować protezę odpowiednią do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

 

Rodzaje protez:

Proteza mocowana na implantach – leczenie przy wykorzystaniu tego rodzaju protezy polega na wszczepieniu kilku implantów zębowych, a w kolejnej fazie na zamocowaniu protezy na stałe. Dzięki temu proteza nie przesuwa się, nie wypada i nie wymaga podklejania, co znacznie podnosi komfort jej użytkowania.

 

Proteza na implantach jest nazywana stałymi zębami pacjenta, ponieważ pełni podobną funkcję, jest komfortowa i mocowana na stałe nie podrażniając jamy ustnej, dziąseł i nie wypadając.

 

Proteza całkowita – stosowana jest w przypadku całkowitej utraty uzębienia. Niewątpliwą zaletą takiej protezy jest podobieństwo do naturalnych zębów pacjenta, co znacznie podnosi estetykę twarzy.

 

Proteza całkowita utrzymuje się w jamie ustnej dzięki warstwie śliny i można ją wykonać między innymi z akrylu lub metalu. W zależności od pacjenta materiał wykonania protezy jest dobierany indywidualnie do potrzeb i warunków pacjenta.

 

Najlepszym sposobem na zweryfikowanie swoich potrzeb jest wizyta konsultacyjna podczas, której lekarz weryfikuje stan jamy ustnej pacjenta i dobiera najlepszą metodę leczenia do jego potrzeb. Zapisz się teraz na konsultację dzwoniąc pod nr tel.: 32 425 96 73.

 

Proteza częściowa (osiadająca i nie osiadająca) – stosowana jest w przypadku braków niewielkiej ilości zębów i jest dobrym sposobem na uzupełnienie braków zębowych, przywracając jamie ustnej prawidłową funkcję, a twarzy estetyczny wygląd.

 

Proteza częściowa osiadająca – stosowana jest zazwyczaj w przypadku braku niewielkiej ilości zębów w dolnym lub górnym łuku. Mocowana jest do pozostałych zębach, za pomocą specjalnych metalowych klamer. Dzięki temu pacjent nie musi korzystać z kleju, a proteza bez zarzutów utrzymuje się w jamie ustnej i spełnia podstawowe funkcje.

 

Proteza częściowa nieosiadająca (szkieletowa) – stosowana jest do pokrycia większych braków zębowych w łukach. Jest wytrzymała na obciążenia i powoduje wolniejszy zanik kości.

 

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na wizytę. Nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin pierwszej wizyty.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

 

Przebieg leczenia protetycznego:

Cały proces leczenia protetycznego, to nie tylko kwestia założenia protezy, ale dopasowania jej w taki sposób, aby pacjent czuł się komfortowo, potrafił swobodnie mówić i jeść. Mimo, że protezy różnią się znacznie od siebie, to sam proces leczenia jest jednak zbliżony:

 

1. Na początku pacjenta czeka konsultacja z dentystą, który na podstawie wcześniejszej diagnostyki i rozmowy z pacjentem decyduje, jaka proteza jest najlepsza.

 

2. Po stworzeniu planu leczenia, lekarz pobiera wycisk szczęki i żuchwy. Na jego podstawie zostanie stworzona praca protetyczna (proteza) w laboratorium, indywidualnie dopasowana do potrzeb i warunków zgryzowych pacjenta.

 

3. W kolejnym etapie ustalana jest wysokość zwarcia oraz kolor i kształt zębów w jamie ustnej.

 

4. Następnie pacjent przymierza próbną protezę, a stomatolog dokonuje niezbędnych poprawek, które w razie konieczności wysyłane są do laboratorium protetycznego.

 

5. Później proteza jest mocowana, a lekarz wraz z pacjentem ocenia finalny efekt, po czym stomatolog ustala z pacjentem wskazania dotyczące korzystania z protezy oraz wizyty kontrolne.

 

To tylko skrócony opis leczenia protetycznego. Jeśli chciałbyś poprawić jakość swojego życia i chcesz podjąć leczenie protetyczne, umów się na konsultację z naszym ekspertem. Zadzwoń teraz pod nr tel.: 32 425 96 73. Nasza recepcjonistka dobierze najlepszy dla Ciebie termin wizyty konsultacyjnej.