Aparaty ortodontyczne

Aparaty ortodontyczne

 

Nowoczesne aparaty ortodontyczne

Czasami niezbędnym leczeniem dla odzyskania pięknego i zdrowego uśmiechu jest założenie aparatu ortodontycznego. W dzisiejszych czasach, gdy nowoczesna stomatologia jest już bardzo rozwinięta, a możliwości są duże, ortodonta może dopasować aparat do indywidualnych potrzeb pacejnta. Co równie ważne aparaty ortodontyczne są także coraz mniej widoczne, a poczucie dyskomfortu podczas jego noszenia jest zminimalizowane.

 

 

Podczas dobierania aparatu na zęby, patrzymy nie tylko na warunki zgryzowe pacjenta, ale również na ogólne rysy twarzy, a nawet układ warg czy brody. W planowaniu leczenia ortodontycznego pacjentów bieże udział nasz zespół ekspertów, który indywidualnie dobiera najlepszą metodę do potrzeb pacjenta.

Co jest najważniejsze?

Wad zgryzu jest wiele, dlatego najważniejsza jest pierwsza wizyta konsultacyjna, odpowiednia diagnostyka i rozmowa ortodonty z pacjentem. To na podstawie wywiadu i po przeprowadzeniu diagnostyki, lekarz może dobrać odpowiednią metodę leczenia, która okaże się skuteczna i w najkrótszym czasie pomoże w skorygowaniu zgryzu pacjenta.  Pamiętaj, że rodzajów aparatów ortodontycznych jest wiele i leczenie można rozpocząć w każdym wieku.

 

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na wizytę. Nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin pierwszej wizyty.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu (wymagane)

Treść wiadomości

 

Wizyty kontrolne

Są nieodłączną częścią leczenia ortodontycznego. To na ich podstawie dentysta na bieżąco weryfikuje efekty prowadzonego leczenia i dokonuje niezbędnych korekt, jeśli jest taka potrzeba. Liczba wizyt kontrolnych jest ustalana indywidualnie przez lekarza ortodontę, a na ich ilość może mieć wpływ również rodzaj aparatu ortodontycznego. Jeśli ilość wizyt ma dla Ciebie szczególne znaczenie, koniecznie powiedz o tym lekarzowi podczas pierwszej wizyty w naszym gabinecie.

Główne zalety wynikające z leczenia ortodontycznego:

  • prawidłowe rozłożenie sił zgryzu na odpowiednie zęby
  • ułatwiona możliwość utrzymania zdrowej jamy ustnej
  • piękny i naturalny uśmiech
  • możliwość dokładnego wyczyszczenia zębów
  • komfort psychiczny wynikający ze świadomości pięknego uśmiechu

Czas leczenia oraz dbanie o zęby w czasie noszenia aparatu

Leczenie za pomocą aparatu ortodontycznego, to proces, którego długość jest zależna od kilku czynników i u każdego pacjenta czas jego trwania jest indywidualny. Podczas konsultacji nasz ortodonta odpowie na wszystkie Twoje pytania i poda Ci przybliżony czas Twojego leczenia ortodontycznego.

 

Rodzaje aparatów ortodontycznych

W naszej praktyce oferujemy aparaty dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjentów. Leczymy przy wykorzystaniu:

 

  • niewidocznego aparatu ortodontycznego Invisalign (przeźroczyste nakładki).
  • delikatnego systemu samoligaturującego In-Ovation
  • aparatu ortodontycznego w systemie Damona
  • ruchomych aparatów ortodontycznych

 

Należy pamiętać, że wraz ze zdjęciem aparatu nie kończy się leczenie ortodontyczne. Niezmiernie ważnym etapem jest leczenie retencyjne, dzięki któremu utrwalamy rezultat leczenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o aparatach ortodontycznych? Zadzwoń teraz pod nr tel.: +48 604 990 815 i umów się na konsultacje. Nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.