Licówki

Licówki

Doskonałym i nowoczesnym rozwiązaniem stomatologii estetycznej są licówki, które cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki tym cieniutkim płatkom możemy dokonać korekty swojego uśmiechu zmieniając kształt, kolor, a nawet długość zębów.

Czym tak właściwie są licówki?

Licówki, to bardzo cienkie płatki ceramiczne, które przyklejamy na wcześniej przygotowany do tego ząb. Pozwalają one bardzo szybko nadać zębowi prawidłowy kształt, tuszując przy tym wszelkie niedoskonałości. Licówki są wykonane z porcelany, która dzięki swoim odpowiednim właściwościom sprawia, że wyglądają bardzo naturalnie.

 

 

Jak wygląda zakładanie licówek?

Rozpoczynamy od konsultacji w gabinecie. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzamy wstępny wywiad lekarski i rozmawiamy na temat Twoich oczekiwań. Podczas takiej wizyty weryfikujemy również czy nie ma przeciwwskazań do założenia licówek, a jeśli są, to dobieramy alternatywne rozwiązanie do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na wizytę. Nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin pierwszej wizyty.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu (wymagane)

Treść wiadomości

 

Drugim krokiem po akceptacji planu leczenia jest przygotowanie zębów do założenia licówek. Zęby są delikatnie oszlifowane przez dentystę i zostaje pobrany wycisk. Na jego podstawie w laboratorium protetycznym jest tworzona indywidualna licówka, dobierany jej kolor zgodny z Twoimi oczekiwaniami i potrzebami.

 

Na czas przygotowania docelowych licówek w laboratorium protetycznym, na zęby zakładamy licówki tymczasowe. To rozwiązanie ma służyć zastępczo w czasie oczekiwania na gotową pracę.

 

Następnie zdejmujemy licówki tymczasowe i zastępujemy już tymi właściwymi. Podczas zakładania docelowych licówek wspólnie z dentystą ocenisz efekt i wygląd licówek. Dodatkowo stomatolog analizuje dokładnie warunki zgryzowe, po czym licówki są mocowane na stałe na zębach.

 

Kolejna Twoja wizyta w gabinecie ma charakter kontrolny. Podczas jej trwania dentysta ocenia efekt i zweryfikuje czy wykonane licówki spełniają swoje zadanie i Twoje oczekiwania.

Główne zalety licówek

Podstawową rolą licówek jest zmiana wyglądu pojedynczych zębów lub całych grup nadając im z powrotem satysfakcjonujący wygląd. To dzięki licówkom szybko możemy uzupełnić przerwy między zębami, ukruszony czy ułamany ząb, jak również zamaskować trudne do usunięcia przebarwienia. Ale to nie jedyna zaleta licówek. Pełnią one również rolę psychologiczną, znacznie poprawiając jakość życia pacjenta i zmniejszając poczucie dyskomfortu.

 

Jeśli chcesz podjąć leczenie lub dowiedzieć się więcej o licówkach, zadzwoń teraz pod nr tel.: +48 604 990 815. Nasze recepcjonistki dobiorą dogodny termin konsultacji.