Implanty zębów

Implanty zębów

Czym są implanty stomatologiczne?

Jednym z najbardziej cenionych rozwiązań pozwalających na uzupełnienie braków zębowych jest implant zębowy. Coraz więcej pacjentów decyduje się na to rozwiązanie, ze względu na liczne zalety jakie oferuje. Wymieniać je można właściwie bez końca. Przede wszystkim nie maskuje on braku zębowego, lecz odtwarza naturalnie wyglądający zdrowy ząb pacjenta.

 

 

Implant zębowy, to tytanowa śruba, która zostaje wszczepiona w kość pacjenta. Pełni rolę korzenia zęba do którego mocowana jest korona zęba. W przypadku prawidłowego wszczepienia implantu, powodzenie jego przyjęcia jest blisko 100%-owe. Dodatkowo przy prawidłowej higienie jamy ustnej, implant zęba może służyć pacjentowi do końca życia. 

 

Jak wygląda proces wszczepienia implantu zęba?

Proces ten możemy zasadniczo podzielić na kilka części:

 

  • Pierwszą jest wizyta konsultacyjna u lekarza, który przeprowadza diagnostykę (opieramy się na badaniach TK) i po wywiadzie lekarskim dobiera najlepszą metodę leczenia do pacjenta.
  • Następnie zostaje wszczepiony implant zęba. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i jest mniej inwazyjny niż usunięcie zęba.
  • Po tygodniu odbywa się wizyta kontrolna, na której dentysta weryfikuje przebieg przyjmowania się implantu.
  • Po kilku miesiącach od wszczepienia implantu, przeprowadzana jest wizyta na której następuje założenie śrub gojących, które wymodelują dziąsło pacjenta.
  • Kilka tygodni później do implantu dentysta mocuje łącznik i pobierane są wyciski pod ostateczną pracę protetyczną.
  • Ostatnim etapem jest przymocowanie pracy protetycznej.

 

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na wizytę. Nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin pierwszej wizyty.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu (wymagane)

Treść wiadomości

 

Czy każdy może przystąpić do leczenia implantologicznego?

Niemal każda zdrowa osoba nie powinna mieć przeciwwskazań do rozpoczęcia leczenia implantologicznego. Pacjenci muszą natomiast posiadać przed przystąpieniem do zabiegu wystarczającą ilość kości oraz zdrowe dziąsła i przyzębie. Stan zdrowia jamy ustnej pacjenta jest weryfikowany przez naszych ekspertów podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej, a pacjent otrzymuje kompleksowy plan leczenia.

 

Korzyści z posiadania implantu stomatologicznego.

Najważniejszy jest komfort psychiczny wynikający z posiadania pełnego uzębienia i brak kłopotów, które niejednokrotnie mają pacjenci korzystający z klasycznej protezy (wypadanie i ruchomość protezy). Dodatkową korzyścią jest przywrócenie prawidłowej funkcji żucia, brak zaniku kości i poprawa estetyki twarzy, która znacząco zmienia swój kształt w wyniku utraty zębów. Należy również pamiętać, że stan zdrowia jamy ustnej ma duży wpływ nie tylko na zdrowie zębów, ale całego organizmu. Dodatkowymi korzyściami są możliwość odtworzenia pełnej funkcjonalności jamy ustnej czy zachowanie estetyki twarzy. Zalet wynikających z posiadania implantu jest jednak znacznie więcej. Implant jest najlepszym aktualnie rozwiązaniem protetycznym, a dobrze wszczepiony z powodzeniem zastępuje własny ząb.

 

Zapisz się teraz na konsultację. Zadzwoń pod nr tel.: +48 604 990 815. Nasza recepcjonistka dobierze dogodną godzinę Twojej wizyty.