Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe

 

Jest stosowane w stomatologii już od bardzo dawna i chociaż nie zawsze było dobrze kojarzone, to w dzisiejszych czasach jest ono zdecydowanie skuteczniejsze i chętniej akceptowane przez pacjentów niż kiedyś. Medycyna, w tym stomatologia rozwija się bardzo szybko i to głównie dzięki temu leczenie kanałowe nie jest już nieprzyjemne, a czas jego trwania znacznie się skrócił. Leczenie kanałowe może być wykonane już nawet na jednej wizycie.

 

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na wizytę. Nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin pierwszej wizyty.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu (wymagane)

Treść wiadomości

 

Czym jest leczenie endodontyczne?

Na początek jednak, w skrócie, czym jest leczenie endodontyczne, częściej znane jako kanałowe. Jest ono specjalnym postępowaniem w przypadku powikłań choroby próchnicowej. Leczenie zęba polega na usunięciu chorej miazgi, która znajduje się w części koronowej zęba oraz kanałach biegnących w jego korzeniach. W przypadku powtórnego leczenia kanałowego polega ono na ponownym opracowaniu kanałów celem usunięcia bakterii. Leczenie zakończone jest wypełnieniem kanałów materiałem gutaperkowym, którego zadaniem jest zamknięcie drogi dla bakterii i zapobieganie ponownej infekcji. Po prawidłowym procesie ząb ten będzie służył tak samo jak inne, zdrowe zęby.

 

Skuteczność leczenia kanałowego

O tym, jak rozwinęła się stomatologia w zakresie leczenia kanałowego, najlepiej świadczy fakt, że kiedyś było to leczenie długotrwałe, a dzisiaj może ono zostać wykonane nawet podczas jednej wizyty! Dzięki odpowiedniemu sprzętowi, możemy łatwo i szybko przeprowadzić dokładną analizę stanu zęba i zminimalizować czas jego leczenia.

 

Po co leczenie kanałowe?

Podstawowym i chyba najważniejszym celem leczenia kanałowego jest przywrócenie zębom ich podstawowych funkcji czyli gryzienia i żucia. Dzięki temu Twój układ trawienny może pracować prawidłowo. Na dobrze przeleczonym zębie stomatolog może odbudować koronę zęba, która często jest zniszczona przez uprzednie działanie próchnicy. Warto pamiętać, że jest to zabieg, którego fachowe wykonanie daje szansę na dłuższe zachowanie zęba.

 

Czy należy się obawiać leczenia kanałowego?

Leczenie endodontyczne  jest wykonywane w miejscowym znieczuleniu. Pacjent podczas wykonywania zabiegu nie czuje żadnego bólu i dyskomfortu.

 

Zapisz się na konsultację, zadzwoń pod nr tel.: +48 604 990 815.